...

MISTRZOWSKIE WARSZTATY DJEMBE Z SIDIKI CAMARA Z MALI   KIEDY: SOBOTA 20 CZERWCA: 14.45 – 16.15 – grupa średniozaawans...

Czytaj więcej...

NOC ŻYWYCH BĘBNÓW...

Noc Żywych Bębnów 2015 - zapraszamy do świętowania z nami 12. urodzin City Bum Bum! 12 lat minęło… jak jeden dzień! Pierwsza po...

Czytaj więcej...

Subskrybuj nasz Newsletter

* wymagane

Zobacz poprzednie kampanie.

Centrum Rytmu City Bum Bum

ul. Sienkiewicza 61 a, Łódź

tel: 504 151 670

MISTRZOWSKIE WARSZTATY DJEMBE Z SIDIKI CAMARA Z MALI


 
KIEDY:

SOBOTA 20 CZERWCA:

14.45 – 16.15 – grupa średniozaawansowana
16.30 – 17.45 – grupa zaawansowana


NIEDZIELA 21 CZERWCA
...
10.00 – 11.30 – grupa średniozaawansowana
11.45 – 13.15 – grupa zaawansowana

GDZIE: City Bum Bum, Ul. Sienkiewicza 61a.

KOSZT:

(do 7 czerwca):

90 minut: 60 zł
3 godziny: 110 zł
4.5h godziny: 160 zł
6 godzin: 200 z zł

(po 7 czerwca):

90 minut 70 zł
3 godziny 120 zł
4.5 godziny 170 zł
6 godzin 220 zł

KONTAKT: djembe@citybumbum.pl / 504 151 670

BIOGRAFIA:

Sidiki Camara to bezsprzecznie czołowy mistrz perkusji zachodnioafrykańskiej z Mali, uznawany za jednego z twórców współczesnego stylu gry na djembe. Od początku swojej artystycznej kariery był rozchwytywany przez takie tuzy afrykańskiej muzyki, jak Toumani Diabate, Oumou Sangare czy Habib Koite. Przez wiele lat koncertował na całym świecie jako solista Narodowego Baletu Mali. W latach 90-tych osiadł w Europie i kontynuował karierę grając z Mamadym Keita i nagrywając z legendarnym Sewa Kan szereg płyt, stanowiących dzisiaj fundament afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Zapraszany do współpracy przez tak znakomitych malijskich artystów reprezentującyh różne generacje, jak Boubacar Traore czy Rokia Traore coraz bardziej eksplorował różnorodne style muzyczne, czego ukoronowaniem jest wieloletnia współpraca z jednym z największych jazzowych gitarzystów na świecie, Billem Frisellem. Od ponad 20 lat Sidiki naucza z charyzmą sztuki gry na djembe, jest twórcą międzynarodowej wymiany artystycznej „Yankadi”. Występ podczas Nocy Żywych Bębnów z City Bum Bum będzie pierwszym koncertem Sidiki Camara w Polsce.
Djembe Kan Sidiki Camara:
https://www.youtube.com/watch?v=7CsdXgvjT-0
 

 
MISTRZOWSKIE WARSZTATY AFRO Z FADIMĄ KONATE I MOHAMEDEM DABO 
KIEDY: SOBOTA 20 CZERWCA:

GDZIE: City Bum Bum, ul. Sienkiewicza 61a

11.00 - 12.30: Grupa początkująca/średniozaawansowana z FADIMĄ KONATE

12.45 - 14.15: Grupa średniozaawansowana z MOHAMEDEM DABO

...
KIEDY: NIEDZIELA 21 CZERWCA:

GDZIE: Project Salsa, ul. Gdańska 57a, II pietro

10.00 - 11.30: Grupa początkująca/ średniozaawansowana z FADIMĄ KONATE

11.45 - 13.15: Grupa średniozaawansowana z MOHAMEDEM DABO

KOSZT:

(do 7 czerwca)

90 minut: 60 zł
3 godziny: 110 zł
4.5 godziny: 160 zł
6 godzin: 190 zł

(po 7 czerwca)

90 minut: 70 zł
3 godziny: 120 zł
4.5 godziny: 170 zł
6 godzin: 210 zł

KONTAKT: norahmcg@gmail.com / 789 344 588

BIOGRAFIA:

MOHAMED DABO
Mohamed Dabo jest światowej klasy tancerzem i nauczycielem tańca z Gwinei. Przez wiele lat artysta współpracował z legendarnym gwinejskim baletem, Les Ballets Africaines. Koncerty i podróże po całym świecie zaprowadziły Mohameda Dabo do Paryża, gdzie dziś mieszka na stałe i naucza w prestiżowym Paris Centre Momboye. Jako nauczyciel Dabo słynie z niepowtarzalnej charyzmy, radości i ekspresji, które zjednują sztuce afro nowych miłośników na całym świecie.

Mohamed Dabo is a world class dancer, choreographer and instructor from Guinea, West Africa. For many years he performed with Les Ballet Africaines, Guinea. After performing in many countries worldwide, Mohamed finally settled in Paris, where he now teaches in the prestigious Paris Centre Momboye. The charismatic Dabo is especially sought after for his postive, radiant energy and his love for dance and choreography.

FADIMA KONATE

Fadima Konate, córka legendarnego mistrza djembe, Famoudou Konate z Gwinei, od najmłodszych lat inicjowana była w tradycyjną muzykę i taniec ludu Malinke. Dorastając w wiosce Sangbarala w Górnej Gwinei, tańczyła u boku mistrzów muzyki djembe w czasie lokalnych świąt i obrzędów. W stolicy Gwinei, Konakry, występowała w baletowych grupach u boku starszej siostry, Fanty Konate. Od kilku lat mieszka w Brukseli, gdzie stała się jedną z najbardziej docenianych instruktorek tańca afro. W roku 2010 młodziutka Fadima Konate występowała z City Bum Bum podczas festiwalu „Kolory Polski” Filharmonii Łódzkiej. Po 5 latach Fadima powraca do nas jako jedna z czołowych tancerek afro na europejskiej scenie.

NOC ŻYWYCH BĘBNÓW 19-21 CZERWCA 2015!!!

Noc Żywych Bębnów 2015 - zapraszamy do świętowania z nami 12. urodzin City Bum Bum!

12 lat minęło… jak jeden dzień! Pierwsza polska szkoła muzyki Afryki Zachodniej obchodzi w tym roku 12-lecie działalności. To niezwykłe, jak wiele wydarzyło się w tym czasie, jak bardzo wzrosła w naszym kraju popularność afrykańskich bębnów, jak zmieniło się społeczne postrzeganie innych kultur i tradycji. Z wielką radością obserwujemy popularyzację muzyki djembe; niewątpliwie Noc Żywych Bębnów zainspirowała wielu ludzi w różnych miejscach Polski do organizowania wydarzeń muzycznych, w których tak ważną rolę odgrywa przekaz społeczny – z występami grup warsztatowych na czele.

Zapraszamy Was wszystkich w niezwykłą podróż, jaką będzie tegoroczna edycja Nocy Żywych Bębnów: pod wieloma względami edycja najbardziej różnorodna stylistycznie, najbogatsza w występy zaproszonych gości, dla nas osobiście: najbardziej dojrzała i ekscytująca zarazem!

Jak co roku koncert otworzy występ grup warsztatowych City Bum Bum. Niezwykłe jest już to, że poziom opanowania sztuki perkusyjnej wielu grup dorównuje, jeśli nie przewyższa tego, co jeszcze kilka lat temu wydawało się nam szczytem profesjonalizmu J A jednocześnie cały czas najbardziej zajmuje nas: Radość! Bęben nie widzi, kto na nim gra; widzi za to, co jest w sercu grającej osoby. I dlatego to niezmiennie część koncertu otwierająca Noc Żywych Bębnów jest magiczna i zarazem autentyczna. Tego wieczoru wystąpi na scenie ponad sto osób różnych profesji, w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania: muzyków i tancerzy – wszystkich ich połączyła miłość do pierwotnego rytmu.

Po raz pierwszy zapraszamy do świętowania urodzin City Bum Bum artystów, nauczycieli i studentów innych form ekspresji: Lydie Kotlinski, wybitna francuska śpiewaczka i pedagożka muzyczna, poprowadzi wspólnie z Mariolą Mazurek z chóru Wontanara warsztatową grupę Koyemba, prezentując muzykę wokalną z Afryki Zachodniej, Kongo, Afryki Południowej i delty Missisipi; szkoła perkusyjna Drum School w koncertowej odsłonie „Drum Collective” zaprezentuje na zestawach perkusyjnych fragment muzyki z „Requiem For A Dream” i autorskie aranżacje na zestaw perkusyjny inspirowanie rytmami Afryki Zachodniej!

Równie daleką podróż – muzycznie, ludzko i duchowo – odbył przez ostatnich 12 lat zespół City Bum Bum. Muzyka łódzkiej grupy dawno już wykroczyła poza ramy formy bębniarskiej, olbrzymią rolę zaczęła w niej odgrywać melodia, harmonia, aranżacja, kompozycja. Z tym większa radością witamy specjalnych gości tegorocznej Nocy Żywych Bębnów, gwiazdy sztuki etno i jazzu: Sidiki Camara, legendarnego djembefola z Mali, jednego z twórców współczesnego stylu gry na zachodnioafrykańskiej perkusji, współpracującego z mistrzami tradycyjnej muzyki afrykańskiej (m.in. z Mamady Keita, Toumani Diabate, Oumou Sangare, Rokia Traore) i światowymi gwiazdami jazzu (Bill Frisell Quartet, The Intercontinentals); Victora Totha, czołowego saksofonistę jazzowego Węgier, nagradzanego wielokrotnie tytułami Muzyka Roku oraz Autora Płyty Roku na Węgrzech w kategorii jazz. Energię taneczną wyzwoli zaś para znakomitych tancerzy z Gwinei: Mohamed Dabo, wieloletni solista legendarnego Les Ballets Africaines oraz Fadima Konate, córka mistrza Famoudou Konate.

Zapraszamy na Noc Żywych Bębnów: jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w kraju!!!

NOWA GRUPA POCZĄTKUJĄCA CITY BUM BUM!

Z wielką przyjemnością zapraszamy do nowej grupy warsztatowej City Bum Bum dla osób początkujących – w każdy wtorek w godz. 16.30 -18.30;
Warsztaty odbywają się w studio City Bum Bum przy ul. Sienkiewicza 61 a (wejście z Pasażu Schillera, oficyna z klubem “Lokal”, lewa klatka- lokal 9U na 2. piętrze).
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 30 zł za jeden warsztat lub 100 zł za karnet miesięczny (cztery zajęcia opłacone z góry).
Piękne instrumenty z Afryki czekają na Was na miejscu!
 

CITY BUM BUM LAUREATEM PUNKTU DLA ŁODZI!

Z wielką radością informujemy, że w dniu 8 kwietnia br. zostaliśmy laureatami plebiscytu "Punkt dla Łodzi" w kategorii Twórcze Szaleństwo: za rozgrzewanie łodzian gorącymi rytmami Afryki!! smiley
Dziękujemy szacownemu gremium za to wyjątkowe i autentyczne wyróżnienie! Cieszymy się niezmiernie, że w mieście Czterech Kultur tak pięknie zaistniała piąta kultura: Afryki Zachodniej - i City Bum Bum jest już trwałym i cennym punktem na kulturalnej mapie Łodzi. Dziękujemy w tym miejscu przyjaciołom i muzykom City Bum Bum oraz wszystkim naszym warsztatowiczom za to, że dają naszemu miastu energię słońca i poczucie wspólnoty. To piękna nagroda, dziękujemy z całego serca!!! heart

BEZPŁATNA LEKCJA ON-LINE W WYKONANIU WOJTKA!

Zapraszamy do obejrzenia bezpłatnej lekcji on-line w wykonaniu Wojtka prezentującego rytm Soli Lent w aranżacji Mamady'ego Keita!!! Filmy prezentujące zachodnioafrykańskie rytmy będą częścią nowej, powstającej właśnie strony City Bum Bum. O ile same nagrania pomyślane są jako techniczne wprowadzenie do rytmów i mogą służyć głównie jako materiał do indywidualnego ćwiczenia, o tyle, żeby poczuć magię muzyki i społeczny wymiar afrykańskich rytmów, gorąco zapraszamy do udziału w warsztatach City Bum Bum!!! Życzymy miłego odbioru! smiley
Wszystkie nagrania - rytmy akompaniujące djembe, rytmy bębnów basowych dundun i djembe solo - dostępne są na stronie http://citybumbum.jimdo.com/

Soli lent djembe solo Wojtek Pęczek:

 

PLATYNOWA PŁYTA DLA WOJTKA!!!

Z wielką satysfakcją informujemy, że 7 marca br. Wojtek otrzymał platynową płytę z rąk szefostwa Pomaton EMI/Warner Bros. podczas koncertu Meli Koteluk z zespołem w warszawskim klubie Palladium! Prestiżowa nagroda za 30 tys. egzemplarzy sprzedanej płyty "Migracje", na której Wojtek nagrywał partie Hang'u jest bardzo miłą niespodzianką, ale i tak największą wartością - są wspólne koncerty z Melą Koteluk. Na profilu fb City Bum Bum informujemy na bieżąco o kolejnych wspólnych występach! Zapraszamy!

WARSZTATY TAŃCA AFRO W CITY BUM BUM!

 
Serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty z naszą wspaniałą instruktorką afro dance, Norą Mc Gettigan: w każdą środę w godzinach 19.30-20.45. Radość, zabawa i wspólnota do muzyki na żywo w wykonaniu muzyków City Bum Bum - tego nie można przegapić!!!


Środa 19.15-20.30 w studio City Bum Bum - "Afro Od Podstaw"

Zajęcia są idealne dla osób, które zawsze chciały spróbować lecz nie miały odwagi lub możliwości Teraz możecie dołączyć do nas! Warsztaty są okazją do relaksu i wzmocnienia energii jednocześnie, a to wszystko przy dźwiękach żywej muzyki w wykonaniu zespołu City Bum Bum! Zajęcia nie będą skomplikowane technicznie i nie wymagają od uczestniczących osób wyjątkowej kondycji fizycznej

(ENGLISH: This class is suitable for those of you who have always wanted to try Afro but have never had the courage Come and join us! You can both relax and feel energized at the same time. And all this to live music!! None of the dances will be complicated and you don't need to be super-fit to join in).

Adres: City Bum Bum School West African Dance & Percussion, ul. Sienkiewicza 61a Łódź
Godz: 19.15 - 20.30
Czas trwania : 75 min
Koszt: 30 zł (pojedyncze zajęcia)
100 zł (cztery zajęcia opłacone z góry)

 

ZAPRASZAMY DO GRUP POCZĄTKUJĄCYCH GRY NA BĘBNACH I TAŃCA AFRO W NOWYM STUDIO CITY BUM BUM!

 

Z wielką radością i nieskrywaną dumą, zapraszamy wszystkich do nowo otwartego studia City Bum Bum West African Dance & Percussion w ścisłym centrum Łodzi: ul. Sienkiewicza 61 a - wejście z Pasażu Schillera;

Nasza nowa siedziba to wysokiej klasy studio muzyczne i profesjonalna sala do tańca z komfortową podłogą i lustrami oraz z szatnią; to przeszło 120 m2 odremontowanej, pięknej i klimatyzowanej przestrzeni; to replika afrykańskiej chaty na wejściu i klimatyczny barek z trzciny i wikliny; to znakomite rozwiązania akustyczne zapewniające optymalne warunki do uprawiania muzyki. To jedyna taka sala w Polsce dla miłośników afrykańskich bębnów i tańca i z całą pewnością - jedna z niewielu na świecie!

Nie ma lepszej okazji, aby samemu sprawdzić, o czym piszemy: właśnie ruszyła nowa grupa gry na bębnach dla osób początkujących, w każdej chwili dołączyć można do warsztatów tańca afro!

Informacje i zapisy: djembe@citybumbum.pl oraz tel. 504 151 670

 

LEPSZA STRONA INTEGRACJI!

www.lepszastronaintegracji.pl
 
 
Autorski warsztat Wojtka Pęczka to unikatowe połącznie treningów z zakresu zarządzania/leadership, coachingu, integracji, motywacji, inspiracji i wyznaczania celów w jednym – to wszystko w rytmie afrykańskich bębnów i w niespotykanym przekazie pedagogicznym – od ponad 10 lat wzbogacamy i inspirujemy świat biznesu podczas szkoleń, treningów, integracji. 
Czas na zespół! Czas na radość!!!