DJEMBE KAN BABARA...

"Kan" znaczy w języku Malinke: dźwięk. "Djembe kan" - to dosłownie "dźwięk djembe" lub potoczna nazwa wirtuozerskiego...

Czytaj więcej...

PODZIĘKOWANIA PO NO...

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy w miniony weekend świętowali wspólnie z nami 11. urodziny City Bum Bum!!! To było szczeg...

Czytaj więcej...

Subskrybuj nasz Newsletter

* wymagane

Zobacz poprzednie kampanie.

Centrum Rytmu City Bum Bum

ul. Wigury 21, Łódź

tel: 504 151 670

DJEMBE KAN BABARA BANGOURA NA NOCY ŻYWYCH BĘBNÓW 2014!!!

"Kan" znaczy w języku Malinke: dźwięk. "Djembe kan" - to dosłownie "dźwięk djembe" lub potoczna nazwa wirtuozerskiego solo granego przez mistrzów afrykańskiej muzyki na bębnie djembe.

"Djembe kan" jest zawsze nie lada wydarzeniem: mistrzowie nie grają go często. Solowy popis musi miec zawsze swoje miejsce i swój czas. Niesie ze sobą osobiste przesłanie artysty dla widowni, ale jest to również rzadka możliwośc, aby usłyszec prawdziwy głos bębnów.

W tym roku swoim "djembe kan" zaszczycił nas gośc specjalny 11. urodzin City Bum Bum, wielki mistrz djembe, Babara Bangoura z Gwinei. Solo zadedykowane zostało pamięci Poupette Matsouma.

Merci Babara!!!

Życzymy miłego odbioru i zapraszamy do oglądania i słuchania!

PODZIĘKOWANIA PO NOCY ŻYWYCH BĘBNÓW!!!

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy w miniony weekend świętowali wspólnie z nami 11. urodziny City Bum Bum!!!

To było szczególne wydarzenie pełne nowej i ekscytującej energii – muzycznie, energetycznie i ludzko – ...i dlatego zostanie w naszych sercach na bardzo długo!

 

Wielkie, kolosalne znaczenie w powstaniu City Bum Bum odegrała osoba legendarnego mistrza Djembe, Mamady’ego Keita. Cała złożona pedagogika – czy to nauczanie muzyki, czy jakiejkolwiek innej aktywności – polega nie tylko na opanowaniu warsztatu i techniki, ale także na emocjach, uczuciach i wartościach, które przekazuje się ludziom i światu. Bez nich nie można aspirować do bycia nauczycielem. Do bycia mistrzem zaś: trzeba się urodzić.
 

Tak w działaniu CBB, jak i przy organizacji Nocy Żywych Bębnów naszym pragnieniem i nadrzędną zasadą jest prezentować coraz wyższy poziom artystyczny przy zachowaniu autentyzmu, radości, luzu i rodzinnej atmosfery wydarzenia. Dlatego chociaż Noc Żywych Bębnów cieszy się renomą i ma wyrobioną markę, świadomie jest to wciąż wydarzenie na swój sposób “niszowe”.
 

I właśnie w taki sposób: skromnie i z nieznikającym uśmiechem na twarzy – przyjechał do Polski jeden z największych artystów, jakich mieliśmy okazję poznać w swojej muzycznej podróży przez życie, Babara Bangoura. To, że jest on synem i następcą wielkiego Mamady’ego Keita, jest powszechnie znane. Ale dopiero obcując z człowiekiem bezpośrednio, można poczuć i zrozumieć jego geniusz: siłę wynikającą z łagodności, wielkość płynącą ze skromności, wielką mądrość polegającą na dzieleniu się sobą z innymi ludźmi. To, że mieliśmy okazję wystąpić razem na jednej scenie było jak sen na jawie. Ale to wszystko, co działo się na scenie i sposób, w jaki reagowała najwspanialsza publika pod słońcem każą nam wierzyć, że była to prawda smiley

 

W sercu kultury afrykańskiej jest taniec. Trudno opisać, jak wielkim zaszczytem było gościć geniusza tańca, fenomenalnego artystę i człowieka: Bubę Sylla. Jego taniec i ekspresja na scenie wyrażały wszystko to, co w życiu jest najważniejsze, a za czym coraz bardziej przychodzi nam tęsknić.
 

Jeśli można słusznie zachwycać się maestrią artystyczną obu mistrzów na scenie, to dopiero obcowanie z ich pedagogiką podczas prowadzonych w Łodzi warsztatów pozwala zrozumieć fenomen muzyki afrykańskiej i tańca afro; fenomen jednoczenia ludzi bez względu na szerokość geograficzną, pod którą rozbrzmiewają bębny.
Jak pięknie ujął to Babara: gdyby wszyscy ludzie brali przykład z instrumentów, żylibyśmy w harmonii; i dalej: gdyby wszyscy politycy umieli ze sobą rozmawiać tak, jak rozmawiają muzycy, jak inaczej mogłoby się nam żyć!
Być może świat nie jest jeszcze gotowy na takich “polityków”, dlatego zmieniamy świat muzyką. Djembe i kultura Afryki są bardzo ważnym elementem wielkiej zmiany ludzkiej mentalności. Ta zmiana zajmie wiele czasu, ale jest piękna i nieunikniona. A takie wydarzenia, jak Noc Żywych Bębnów, dają nam energię, radość i nadzieję!

 

Specjalne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację Nocy Żywych Bębnów 2014 i stworzenie niezwykłej atmosfery: dla klubu Scenografia – to było odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie! – i akustyków, z którymi miło pracowało się nam; dla przyjaciół z restauracji Meg Megu African Cook&Design za pyszny catering i stworzenie cudownego klimatu zarówno podczas sobotniego koncertu, jak i niedzielnych warsztatów; dla Gasparda Conde, naszego przyjaciela z Warszawy za fenomenalny gościnny udział w koncercie i warsztaty dundun; dla cudownych chłopaków z zespołu Tiriba za raźny (dosłownie i w przenośni!) akompaniament na warsztatach afro; dla ukochanego Ablay’a i całego The Badji Band – gratulacje za znakomity debiut sceniczny!! – a także dla przyjaciół z City Bum Bum, którzy są jak rodzina: za 11 lat (!) wspólnej podróży... Dziękujemy Azji Kamińskiej i Milenie Kranik za nieocenione wsparcie podczas koncertu, cudownie było jeszcze raz obcować z Waszym talentem! Dziękujemy Pawłowi z Lepszej Strony Djembe i Januszowi z Ethnica-Art za zaaranżowanie stoiska muzycznego przed wejściem do klubu i za nieustanne uśmiechy na twarzach! Dziękujemy Sylwii i Krzyśkowi za pomoc w zorganizowaniu dużej ilości dundunów na warsztaty afro! Dziękujemy naszym bliskim za bezcenne wsparcie i cudownej publiczności za wszystkie magiczne chwile poza czasem: kochamy Was!!!


Last but not least...Grand remerci a Babara Bangoura et Buba Sylla pour l’amitie et la musique! Vous etes bien invite chez nous encore, notre maison es votre maison maintenat!!! Votre travail donne une bonnne future pour tout le monde!!! Anike!!!
Wojtek et City Bum Bum

PS. Jak co roku magiczna atmosfera Nocy Żywych Bębnów to w olbrzymiej mierze zasługa studentów City Bum Bum i wszystkich grup warsztatowych naszej szkoły, które tego wieczoru występują na scenie. Nie inaczej było w tym roku! Oto fragment jednego z występów: na scenie Najlepsza Grupa Poniedziałkowa świata! 

NOCY ŻYWYCH BĘBNÓW: KONCERT I WARSZTATY 14-15 CZERWCA 2014 W ŁODZI!!!

Koncert z okazji 11. urodzin CITY BUM BUM - wystąpią: BABARA BANGOURA – djembe (Gwinea), ABOUBACAR SYLLA – taniec (Gwinea), City Bum Bum i goście specjalni, Abdoulaye Badji & The Manding Variation
Klub "Scenografia", Łódź ul. Zachodnia 81/83
Start imprezy: godz. 19.00
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu
Strona fb wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/1482074362004875/?ref=22
 
 
W czerwcu ub.r. podczas obchodów dziesięciolecia City Bum Bum podzieliliśmy się elektryzującą informacją o planowanym koncercie Mamady’ego Keita z zespołem Sewa Kan na naszych kolejnych urodzinach. Po raz pierwszy w karierze Mamady’ego Keita podpisany został kontrakt potwierdzający występ mistrza w Polsce, a management artysty podkreślał, jak bardzo Mamady cieszy się na przyjazd do naszego kraju na kolejną rocznicę pierwszej polskiej szkoły djembe!
Niestety już pod koniec ub.r. dotarły do nas wiadomości, które ostatecznie zostały potwierdzone: z uwagi na pogorszenie stanu zdrowia legendarnego muzyka, cała wielka światowa trasa koncertowa została przełożona do czasu, kiedy Mamady znów będzie mógł wystąpić na scenie. Dobrą wiadomością niech będzie to, że koncert jest przesunięty w czasie i na 100% Łódź pozostaje na mapie ostatniego w historii tournee Sewa Kan! Wstępny termin tego wydarzenia to wiosna 2015!
W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na naturalny krok i postanowiliśmy zaprosić do świętowania naszych urodzin artystę namaszczonego przez Mamady’ego Keita na swego następcę, uznawanego przez wielu muzyków za najwybitniejszego obecnie na świecie Djembefola “młodej generacji”, Babara Bangoura z Gwinei. Będzie to pierwsza wizyta Babara Bangoura w Polsce!!! Artysta, znany m.in. z występów z zespołem Sewa Kan na całym świecie, słynie z rozpoznawalnego krystalicznie czystego dźwięku, cudownej radości i charyzmy gry, a jego “Djembe Kan” – wirtuozerskie solo grane na dwóch bębnach djembe – zdaje się przeczyć prawom fizyki. 
Występ Babara na Nocy Żywych Bębnów zapowiada się jako pokaz muzycznej magii – tego wieczoru na scenie ze specjalnym składem City Bum Bum oraz drugą gwiazdą urodzin: Aboubacarem Sylla, fenomenalnym tancerzem gwinejskim, choreografem, który wcześniej pracował w Balecie Narodowym Gwinei i Balecie Saamato, jednym z największym gwinejskich baletów. Aboubacar Sylla gościł niedawno w Polsce przy okazji 5-lecia pracy artystycznej Gasparda Conde, znanego gwinejskiego muzyka propagującego tradycyjną kulturę Afryki Zachodniej w naszym kraju, który również pojawi się tego wieczoru na scenie jako gość specjalny City Bum Bum.
Dodatkowego smaku do naszego urodzinowego tortu przyda pierwszy oficjalny występ nowego zespołu naszego przyjaciela z City Bum Bum, senegalskiego muzyka Ablaya Badji: The Manding Variation, wykonującego piękne melodyczne wersje tradycyjnych pieśni griottów Mandinka oraz własne autorskie kompozycje.
Zgodnie z tradycją Nocy Żywych Bębnów, nasz muzyczny maraton otworzy występ wszystkich grup warsztatowych City Bum Bum, w tym po raz pierwszy – grup tanecznych przygotowujących się specjalnie na tę okazję we współpracy z łódzką szkołą taneczną Project Salsa! Społeczny wymiar muzyki: energii, radości i emocji jednoczących ludzi jest podstawą afrykańskiej kultury i kwintesencją działalności City Bum Bum. To jeden z tych powodów, dla których urodziny naszej szkoły są wyjątkowe i nie przypominają żadnego innego koncertu czy festiwalu w Polsce.
 
Jak zawsze też goście specjalni urodzin City Bum Bum: Babara Bangoura. Aboubacar Sylla oraz Gaspard Conde poprowadzą warsztaty gry na djembe i dundunach oraz tańca afro – zarówno w dniu koncertu (afro), jak i dzień po koncercie (djembe, dundun, afro).
Więcej info - poniżej strony;
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy, Wassa Wassa Wassa!!!

CITY BUM BUM ZWYCIĘZCĄ 8. EDYCJI "LOKALI DLA KREATYWNYCH"!!!

 
Hurrraaaa!!!
Po długich przygotowaniach i staraniach związanych ze znalezieniem nowego wymarzonego miejsca dla City Bum Bum i z przygotowaniem wniosku w konkursie wynajmu lokali użytkowych UMŁ “Lokale dla kreatywnych”, z wielką radością informujemy, że w piątek 11 kwietnia br. wygraliśmy w otwartym konkursie przetargowym ofert i kolejny sezon warsztatów we wrześniu br. otworzymy już w nowym wielkim lokalu w Pasażu Schillera w otoczeniu innych kreatywnych działalności!!! Kamienica przy ul. Sienkiewicza 61a już teraz ma nieoficjalną nazwę “miejskiego off”, a przeznaczona do rewitalizacji w programie Mia100 Kamienic – jest bardzo perspektywicznym i inspirującym miejscem.
Jeszcze chyba nigdy nie cieszyliśmy się tak bardzo na perspektywę kilkumiesięcznego remontu, hah!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, opłaciło się!
 

ZAPRASZAMY DO GRUP POCZĄTKUJĄCYCH CITY BUM BUM!

 
Zapraszamy i przypominamy, że cały czas dołączyć można do warsztatów CBB w naszej wspaniałej grupie początkującej: we wtorki w godz. 16.30-18.30;
Już niedługo historyczny debiut nowej grupy na corocznym urodzinowym festiwalu City Bum Bum, czyli na kultowej "Noc Żywych Bębnów"!!!
Pełny grafik naszych warsztatów można zobaczyć tu: http://citybumbum.pl/szkola/warsztaty

AFRO DANCE IS BACK!

 Kochani!

Afro Dance wraca do Łodzi!!

Po kilkumiesięcznej przerwie, z wielką radością informujemy o rozpoczęciu regularnych warsztatów tańca afro na poziomie początkującym i średniozaawansowanym.

Zajęcia prowadzi Norah Mc Gettigan. Muzykę na żywo wykonują muzycy zespołu City Bum Bum.

 

 

Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole City Bum Bum, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską: www.citybumbum.pl Artystka zajmuje się zachodnioafrykańskim tańcem od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei Konakry w 2007 r. Norah pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata, a także pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Andy Camara (Sourakhata–Conakry), Landing Mane (Senegal), Norma Schulz (Niemcy/Australia), Wiola Wojciechowska (Polska).

Informacje i zapisy:

norahmcg@gmail.com

oraz

djembe@citybumbum.pl

Gdzie: Project Salsa, Ul. Gdanska 57a, Lodz

Kiedy: poniedzialek, 17 lutego o godzinie 16.15

Każdy warsztat trwa 70 min.

Pojedyncze zajęcia kosztują 30zł, a karnet miesięczny (4 zajęcia opłacone z góry) – 100 zł;

SABAR WOLOF!

Dla wszystkich miłośników sztuki perkusyjnej, dedykujemy niniejszą kompozycję grupy etnicznej Wolof z Senegalu graną na królewskim bębnie Sabar:

 

LEPSZA STRONA INTEGRACJI!

www.lepszastronaintegracji.pl
 
 
Autorski warsztat Wojtka Pęczka to unikatowe połącznie treningów z zakresu zarządzania/leadership, coachingu, integracji, motywacji, inspiracji i wyznaczania celów w jednym – to wszystko w rytmie afrykańskich bębnów i w niespotykanym przekazie pedagogicznym – od ponad 10 lat wzbogacamy i inspirujemy świat biznesu podczas szkoleń, treningów, integracji. 
Czas na zespół! Czas na radość!!!