W PAŹDZIERNIKU STAR...

Witajcie kochani! Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje upłynęły Wam w zdrowiu i w słońcu! Dla nas był to - i wciąż jest - bardzo pracowit...

Czytaj więcej...

DJEMBE KAN BABARA...

"Kan" znaczy w języku Malinke: dźwięk. "Djembe kan" - to dosłownie "dźwięk djembe" lub potoczna nazwa wirtuozerskiego...

Czytaj więcej...

Subskrybuj nasz Newsletter

* wymagane

Zobacz poprzednie kampanie.

Centrum Rytmu City Bum Bum

ul. Sienkiewicza 61 a, Łódź

tel: 504 151 670

W PAŹDZIERNIKU START NOWEGO SEZONU WARSZTATÓW I OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY CITY BUM BUM!!!

Witajcie kochani!

Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje upłynęły Wam w zdrowiu i w słońcu!

Dla nas był to - i wciąż jest - bardzo pracowity czas w związku z trwającym remontem naszej nowej siedziby w Pasażu Schillera (ul. Sienkiewicza 61a), wygranym w przetargu na "Lokale dla kreatywnych". To największa inwestycja w dwunastoletniej historii działalności City Bum Bum. Powstaje nowa fantastyczna sala o powierzchni 140 m2, która będzie służyć wszelkim działaniom artystycznym i warsztatowym. Z jednej strony będzie to profesjonalne studio muzyczne o wysokiej klasy rozwiązaniach akustyczno-izolacyjnych, z drugiej - komfortowa sala do tańca.

Już za miesiąc, na początku października, zapraszamy do udziału w nowym sezonie warsztatów oraz w otwarciu naszej nowej siedziby!!

Pełny grafik zajęć: nowych grup początkujących djembe, warsztatów tańca afro oraz warsztatów dla dzieci i rodziców Baby Bum Bum, podamy w najbliższych dniach!

Zapraszamy!!!

DJEMBE KAN BABARA BANGOURA NA NOCY ŻYWYCH BĘBNÓW 2014!!!

"Kan" znaczy w języku Malinke: dźwięk. "Djembe kan" - to dosłownie "dźwięk djembe" lub potoczna nazwa wirtuozerskiego solo granego przez mistrzów afrykańskiej muzyki na bębnie djembe.

"Djembe kan" jest zawsze nie lada wydarzeniem: mistrzowie nie grają go często. Solowy popis musi miec zawsze swoje miejsce i swój czas. Niesie ze sobą osobiste przesłanie artysty dla widowni, ale jest to również rzadka możliwośc, aby usłyszec prawdziwy głos bębnów.

W tym roku swoim "djembe kan" zaszczycił nas gośc specjalny 11. urodzin City Bum Bum, wielki mistrz djembe, Babara Bangoura z Gwinei. Solo zadedykowane zostało pamięci Poupette Matsouma.

Merci Babara!!!

Życzymy miłego odbioru i zapraszamy do oglądania i słuchania!

PODZIĘKOWANIA PO NOCY ŻYWYCH BĘBNÓW!!!

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy w miniony weekend świętowali wspólnie z nami 11. urodziny City Bum Bum!!!

To było szczególne wydarzenie pełne nowej i ekscytującej energii – muzycznie, energetycznie i ludzko – ...i dlatego zostanie w naszych sercach na bardzo długo!

 

Wielkie, kolosalne znaczenie w powstaniu City Bum Bum odegrała osoba legendarnego mistrza Djembe, Mamady’ego Keita. Cała złożona pedagogika – czy to nauczanie muzyki, czy jakiejkolwiek innej aktywności – polega nie tylko na opanowaniu warsztatu i techniki, ale także na emocjach, uczuciach i wartościach, które przekazuje się ludziom i światu. Bez nich nie można aspirować do bycia nauczycielem. Do bycia mistrzem zaś: trzeba się urodzić.
 

Tak w działaniu CBB, jak i przy organizacji Nocy Żywych Bębnów naszym pragnieniem i nadrzędną zasadą jest prezentować coraz wyższy poziom artystyczny przy zachowaniu autentyzmu, radości, luzu i rodzinnej atmosfery wydarzenia. Dlatego chociaż Noc Żywych Bębnów cieszy się renomą i ma wyrobioną markę, świadomie jest to wciąż wydarzenie na swój sposób “niszowe”.
 

I właśnie w taki sposób: skromnie i z nieznikającym uśmiechem na twarzy – przyjechał do Polski jeden z największych artystów, jakich mieliśmy okazję poznać w swojej muzycznej podróży przez życie, Babara Bangoura. To, że jest on synem i następcą wielkiego Mamady’ego Keita, jest powszechnie znane. Ale dopiero obcując z człowiekiem bezpośrednio, można poczuć i zrozumieć jego geniusz: siłę wynikającą z łagodności, wielkość płynącą ze skromności, wielką mądrość polegającą na dzieleniu się sobą z innymi ludźmi. To, że mieliśmy okazję wystąpić razem na jednej scenie było jak sen na jawie. Ale to wszystko, co działo się na scenie i sposób, w jaki reagowała najwspanialsza publika pod słońcem każą nam wierzyć, że była to prawda smiley

 

W sercu kultury afrykańskiej jest taniec. Trudno opisać, jak wielkim zaszczytem było gościć geniusza tańca, fenomenalnego artystę i człowieka: Bubę Sylla. Jego taniec i ekspresja na scenie wyrażały wszystko to, co w życiu jest najważniejsze, a za czym coraz bardziej przychodzi nam tęsknić.
 

Jeśli można słusznie zachwycać się maestrią artystyczną obu mistrzów na scenie, to dopiero obcowanie z ich pedagogiką podczas prowadzonych w Łodzi warsztatów pozwala zrozumieć fenomen muzyki afrykańskiej i tańca afro; fenomen jednoczenia ludzi bez względu na szerokość geograficzną, pod którą rozbrzmiewają bębny.
Jak pięknie ujął to Babara: gdyby wszyscy ludzie brali przykład z instrumentów, żylibyśmy w harmonii; i dalej: gdyby wszyscy politycy umieli ze sobą rozmawiać tak, jak rozmawiają muzycy, jak inaczej mogłoby się nam żyć!
Być może świat nie jest jeszcze gotowy na takich “polityków”, dlatego zmieniamy świat muzyką. Djembe i kultura Afryki są bardzo ważnym elementem wielkiej zmiany ludzkiej mentalności. Ta zmiana zajmie wiele czasu, ale jest piękna i nieunikniona. A takie wydarzenia, jak Noc Żywych Bębnów, dają nam energię, radość i nadzieję!

 

Specjalne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację Nocy Żywych Bębnów 2014 i stworzenie niezwykłej atmosfery: dla klubu Scenografia – to było odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie! – i akustyków, z którymi miło pracowało się nam; dla przyjaciół z restauracji Meg Megu African Cook&Design za pyszny catering i stworzenie cudownego klimatu zarówno podczas sobotniego koncertu, jak i niedzielnych warsztatów; dla Gasparda Conde, naszego przyjaciela z Warszawy za fenomenalny gościnny udział w koncercie i warsztaty dundun; dla cudownych chłopaków z zespołu Tiriba za raźny (dosłownie i w przenośni!) akompaniament na warsztatach afro; dla ukochanego Ablay’a i całego The Badji Band – gratulacje za znakomity debiut sceniczny!! – a także dla przyjaciół z City Bum Bum, którzy są jak rodzina: za 11 lat (!) wspólnej podróży... Dziękujemy Azji Kamińskiej i Milenie Kranik za nieocenione wsparcie podczas koncertu, cudownie było jeszcze raz obcować z Waszym talentem! Dziękujemy Pawłowi z Lepszej Strony Djembe i Januszowi z Ethnica-Art za zaaranżowanie stoiska muzycznego przed wejściem do klubu i za nieustanne uśmiechy na twarzach! Dziękujemy Sylwii i Krzyśkowi za pomoc w zorganizowaniu dużej ilości dundunów na warsztaty afro! Dziękujemy naszym bliskim za bezcenne wsparcie i cudownej publiczności za wszystkie magiczne chwile poza czasem: kochamy Was!!!


Last but not least...Grand remerci a Babara Bangoura et Buba Sylla pour l’amitie et la musique! Vous etes bien invite chez nous encore, notre maison es votre maison maintenat!!! Votre travail donne une bonnne future pour tout le monde!!! Anike!!!
Wojtek et City Bum Bum

PS. Jak co roku magiczna atmosfera Nocy Żywych Bębnów to w olbrzymiej mierze zasługa studentów City Bum Bum i wszystkich grup warsztatowych naszej szkoły, które tego wieczoru występują na scenie. Nie inaczej było w tym roku! Oto fragment jednego z występów: na scenie Najlepsza Grupa Poniedziałkowa świata! 

LEPSZA STRONA INTEGRACJI!

www.lepszastronaintegracji.pl
 
 
Autorski warsztat Wojtka Pęczka to unikatowe połącznie treningów z zakresu zarządzania/leadership, coachingu, integracji, motywacji, inspiracji i wyznaczania celów w jednym – to wszystko w rytmie afrykańskich bębnów i w niespotykanym przekazie pedagogicznym – od ponad 10 lat wzbogacamy i inspirujemy świat biznesu podczas szkoleń, treningów, integracji. 
Czas na zespół! Czas na radość!!!