WARSZTATY GRY NA...

City Dun Dun w City Bum Bum! - czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o dundunach, ale boicie się zapytać :) W odpowiedzi na bardzo liczne pytania...

Czytaj więcej...

BABY BUM BUM...

Z wielką przyjemnością zapraszamy na długo oczekiwane zajęcia muzyczne dla dzieci i rodziców: Baby Bum Bum w City Bum Bum! W sobotę 24 p...

Czytaj więcej...

Subskrybuj nasz Newsletter

* wymagane

Zobacz poprzednie kampanie.

Centrum Rytmu City Bum Bum

ul. Sienkiewicza 61 a, Łódź

tel: 504 151 670

A NI BAARA - Malinke: "DOBRA ROBOTA"!

KIedy pasja jest pracą, to staje się nieodłączną częścią życia; podobnie, jak w życiu, tak i w naszej pracy lubimy dzielić się i pomagać innym.

Od 2008 roku prowadzimy akcję humanitarną "Projekt Fissadou" obliczoną na pomoc wiosce Fissadou oraz innym małym wsiom w regionie Hamana w Gwinei, skąd wywodzi się sztuka djembe i dokąd każdego roku podróżujemy.

 

Wojtek z panelami słonecznymi zawiezionymi do wioski Fissadou w 2009 r.

Nie zgadzamy się z fałszywym obrazem "Afryki" promowanym przez media; nie jest prawdą, że Afryka to tylko nędza, głód, zacofanie i wojny domowe. Afryka ma do zaoferowania całemu światu bogactwa, jakich większość ludzi nie jest w stanie wyobrazić sobie. Zgadzamy się z przekonaniem, że prawdziwa pomoc to taka pomoc, która stwarza warunki do samodzielności, nie uzależnia, otwiera szansę na rozwój.

We wsi Fissadou położonej nad piękną rzeką Niandan jest zwykła codzienność, powszednie radości i problemy. Takich wiosek jest w Afryce tysiące. Ale to miejsce, podobnie jak inne wsie Górnej Gwinei jest dla nas szczególne. I jeśli możemy zrobić coś dobrego, co nie kosztuje nas wiele, jeśli możemy nawet symbolicznie pomóc w tej zwyczajnej codzienności, to robimy, co możemy i nie tworzymy z tego żadnej ideologii. 

Dostarczone lekarstwa rozdaliśmy w trakcie uroczystego spotkania z udziałem starszyzny wioski

W ciągu ostatnich kilku lat zawieźliśmy do Fissadou pomoc medyczną i szkolną, odzież, panele słoneczne. Obecnie zaangażnowani jesteśmy w projekt umożliwiający wybudowanie studni głębinowych.

Zapraszamy do kontaktu osoby i instytucje, które chciałyby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach.